Aktualności >> "Noc Gargulców" - nota od autora

| | A A


Komentarzy [0]
Wyświetleń: 3567

Na oficjalnej polskiej stronie Grahama Mastertona pojawiła się nota od autora na temat "Nocy Gargulców" - drugiego tomu, po "Bazyliszku" (recenzja na naszym serwisie znajduje się pod tym adresem), historii profesora Nathana Underhilla - genialnego naukowca, wskrzeszającego mityczne stworzenia. Książka wyjdzie nakładem Domu Wydawniczego REBIS i będzie miała premierę 15 marca bieżącego roku (według pierwotnych planów, premiera była zapowiedziana na 7 marca).

Graham Masterton o "Nocy Gargulców":
Zawsze fascynowała i prawdopodobnie nieco przerażała mnie wizja pomników, które nagle ożywają. Kiedy byłem bardzo mały, nawiedzał mnie powracający koszmar o pomniku zakutego w zbroję rycerza, który stał w pobliskim parku. We śnie zawsze zstępował ze swojego cokołu, kiedy tylko widział że się zbliżam, a potem zaczynał mnie gonić.

NOC GARGULCÓW to sposób na wyrażenie tego samego lęku - groteskowa, kamienna kreatura nagle się poruszy i ożyje, a do tego będzie chciała rozerwać Cię na strzępy.

Gargulce zostały stworzone by służyć jako rynny w kościołach i katedrach, a także innych masywnych budynkach. Dzięki nim, deszczówka nie spływała po ścianach budynku i nie erodowała kamienia. Samo słowo "gargulec" pochodzi z języka francuskiego i może oznaczać przepłukiwanie gardła, lub ust, a potem wypluwanie wody.

Wiele gargulców przedstawiało wizerunki smoków i demonów, a także innych mitycznych kreatur, aby przypominać niewykształconemu społeczeństwu o nieustannej obecności zła i przestrzegać, że kres ich żywota wkrótce nad nimi zawiśnie.

Te mitologiczne monstra świetnie wpasowały się w konwencję mojej rozwijanej właśnie serii powieści o Profesorze Nathanie Underhillu, kryptozoologu, który stara się wskrzesić legendarne kreatury w obecnych czasach, by móc wykorzystać ich komórki macierzyste do leczenia poważnych chorób.

Na początku NOCY GARGULCÓW Nathan próbuje odtworzyć Feniksa - mitycznego ptaka, który mógł umierać i na nowo odrodzić się z popiołów. Eksperyment będzie miał jednak niespodziewane i przerażające konsekwencje.

Nie musicie podróżować daleko, żeby znaleźć ciekawe przykłady gargulców w Polsce - są one obecne w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Gdańsku, a także w innych miastach. Bądźcie jednak ostrożni i nigdy nie pokazujcie im, za jakie brzydactwa je uważacie. I nigdy nie odwracajcie się do nich plecami.

A jeśli usłyszycie podążający za Wami trzepot skrzydeł - uciekajcie.

Autor: ktosik, 2011-03-11 14:18:32

Lubię to
 Lubi to 0 osób
 Kliknij, by dołączyć
Zobacz też
Słowa kluczowe: graham, masterton, noc, gargulców, rebis, bazyliszek

Podobne newsy:

» "Noc Gargulców" - 8 marca
100%
» "Noc Gargulców" - dzisiaj premiera!
100%
» "Noc Gargulców" - okładka
100%
» "Noc Gargulców" - data premiery
91%
» Licytacja pierwszego egzemplarza "Nocy Gargulców"
80%
 
Podobne artykuły:

» Noc gargulców - recenzja
91%
» Bazyliszek - recenzja
73%
» Czerwony hotel - recenzja
50%
» Trzynasta noc - recenzja!
29%
» Klęska ważki - recenzja
25%


Dodaj komentarz, użytkowniku niezarejestrowany

Imię:
Mail:

Stolica Polski:Twój komentarz został dodany!

Kliknij, aby odświeżyć stronę.
Artykuły

Literatura
Główne Menu


Polecamy

Patronujemy
Aktywność użytkowników
madda99 zarejestrował się! Witamy!
_bosy skomentował Blood 2: The Chosen - recenzja
_vbn skomentował Mapy Starego Świata
wokthu zarejestrował się! Witamy!
_Azazello Jr skomentował Gdzie diabeł nie mówi dobranoc. "Mistrz i Małgorzata”, Michaił Bułhakow - recenzja
Gabbiszon zarejestrował się! Witamy!
Liskowic zarejestrował się! Witamy!
_Kamila skomentował "Brudnopis", Siergiej Łukjanienko - recenzja

Więcej

0.084 sek