Aktualności >> Spotkania z Fantastyką

| | A A


Komentarzy [0]
Wyświetleń: 3310

12 kwietnia – „Sztuczne Inteligencje - czy to możliwe?” – Krzysztof „Celt” Nowacki Temat sztucznej inteligencji to jeden z częściej wykorzystywanych motywów w nurcie SF. Ale na ile realne jest stworzenie takiego programu? Z jakimi przeszkodami muszą walczyć naukowcy prowadzący badania nad tym zagadnieniem. Postaram się odpowiedzieć na te i wiele innych pytań dotyczących sztucznych inteligencji.

19 kwietnia - Konkurs wiedzy o komiksie "Kajko i Kokosz" – Krzysztof „Gonzo” Badowski Lubisz szranki, konkury i wielkie turnieje? Znasz się na baranach, piratach albo borostworach? Na co dzień układasz rymowane ballady a w pokoju w ukryciu wysiadujesz smocze jajo? A może z rana łamiesz podkowy, marząc o sprawieniu jakiemuś Zbójcerzowi niezłego łupnia..? Zjedz dzika, popij miodem, sprawdź swój cień i przyjdź na wtorkowy konkurs! Dla najlepszych nagrody ważące więcej niż sam Wielki Hegemon! Konkurs dla walecznych wojów, pięknych niewiast i fanów serii "Kajko i Kokosz". Zapraszamy! 26 kwietnia – „Tolkien, Allen i Unwin. Historia wydawnicza Śródziemia” - Piotr „Neratin” Florek

Prelekcja przybliży skomplikowane losy najsłynniejszej powieści fantasy XX wieku, „Władca Pierścieni”_ J. R. R. Tolkiena, oraz zmagania autora z wydawcami o formę i treść książki. Omówiona zostanie historia najważniejszych wydań „Władcy Pierścieni” w Wielkiej Brytanii i USA, najciekawsze wydania bibliofilskie, ewolucja tekstu powieści za życia i po śmierci autora, a także kilka wczesnych tłumaczeń książki na języki obce.

Wszystkie spotkania odbywają się w każdy wtorek w salach 19, 21 i 22 WOK (ul. Dolna Panny Marii 3) i rozpoczynają się o godzinie 18.00. O 18.45 organizujemy publiczne czytanie fragmentu wybranej przez nas w danym tygodniu książki. Natomiast wyżej wymienione punkty rozpoczynają się około 19.00. Spotkania kończą się o godzinie 21.00. W trakcie ich trwania można dokonywać wypożyczeń z prowadzonej przez nas biblioteki. Prowadzimy również ożywione dyskusje, udzielamy odpowiedzi na pytania związane z szeroko pojętą fantastyką i gramy w przeróżne fantastyczne gry!

WSTĘP WOLNY!

Autor: Nivo, 2011-04-11 22:48:32

Lubię to
 Lubi to 0 osób
 Kliknij, by dołączyć
Zobacz też
Słowa kluczowe: cytadela, syriusza, spotkania, z, fantastyką

Podobne newsy:

» Spotkania z Fantastyką - plan ramowy już jest!
100%
» Spotkania z Fantastyką
100%
» Spotkania z Fantastyką - plan na luty 2012
100%
» Majowe spotkania z fantastyką w Lublinie
100%
» Spotkania z Fantastyką
67%
 
Podobne artykuły:

» Z mroku - recenzja
20%
» Czarodziejka z Florencji - recenzja!
20%
» Thorgal: Dziecko z gwiazd - recenzja
17%
» Panowie z Pitchfork - recenzja
17%
» Wampir z Ropraz - recenzja
17%


Dodaj komentarz, użytkowniku niezarejestrowany

Imię:
Mail:

Stolica Polski:Twój komentarz został dodany!

Kliknij, aby odświeżyć stronę.
Artykuły

Literatura
Główne Menu


Polecamy

Patronujemy
Aktywność użytkowników
madda99 zarejestrował się! Witamy!
_bosy skomentował Blood 2: The Chosen - recenzja
_vbn skomentował Mapy Starego Świata
wokthu zarejestrował się! Witamy!
_Azazello Jr skomentował Gdzie diabeł nie mówi dobranoc. "Mistrz i Małgorzata”, Michaił Bułhakow - recenzja
Gabbiszon zarejestrował się! Witamy!
Liskowic zarejestrował się! Witamy!
_Kamila skomentował "Brudnopis", Siergiej Łukjanienko - recenzja

Więcej

0.061 sek