
| Aktualności >> Propozycja wydawnictwa Esprit |

Miłośników powieści historycznych z pewnością zainteresuje książka Bernarda Cornwella "Pieśń Łuków – Azincourt". Oto ,co o tej pozycji mówi wydawnictwo Esprit:
"(...)pełna napięcia i krwawa opowieść
o jednej z największych bitew średniowiecza, w której w starciu z nieliczną angielską armią niemal całkowitej zagładzie uległy kilkakrotnie liczniejsze, potężne i nowocześnie uzbrojone wojska francuskie. Stało się tak dzięki bohaterskiej postawie oddziałów angielskich łuczników.
Bohaterem książki jest pochodzący z ludu banita, Anglik Nicholas Hook, który jako najemnik walczy w kompanii łuczników. Wraz z nim dostajemy się w wir dramatycznych wydarzeń, które odbiły się echem w całej Europie. Udaje mu się przeżyć straszliwą masakrę pod Soissons, walczy przy oblężeniu twierdzy Harfleur, i wreszcie musi stawić czoła największej armii, jaką wystawił do tej pory jakikolwiek władca Zachodu na słynnym polu pod Azincourt."
Powieść jest już na rynku.
Autor: Arieen, 2009-09-14 23:16:28
| assarhadon | 2009-09-15 17:27:46 |
| Odpowiedz |
![]() |
Zdaje się, że autorem jest kto innny...;) Nawiasem mówiąc czytam ją właśnie i jest naprawdę dobra! |